کاربرد ویدئو وال۱۳۹۹-۳-۲۶ ۲۰:۱۱:۱۶ +۰۰:۰۰

کاربرد ویدئو وال در مانیتورینگ (کنترل و نظارت) (CCTV)

اگر قصد استفاده از نمایشگرهای صنعتی برای مراکز کنترل را دارید، به دلیل گستردگی محیط و تعداد دوربین‌های بالا، باید مکانی مجزا را برای نظارت و حفاظت هر چه بهتر و دقیق‌تر در نظر بگیرید. استفاده از ویدیو وال، این مانیتور دیواری با ابعاد بزرگ، امکان نمایش تصاویر ارسالی دوربین‌ها به صورت یکجا و یا تفکیک شده از یکدیگر را انجام می‌دهد.

زمانی که اولین ویدیو وال‌ها راه‌اندازی و تولید شد، صرفاً تعدادی مانیتورهای کوچک سیاه و سفید بود که در کنار یکدیگر قرار می‌گرفت و هر کدام نیز جدا از هم تصاویری را نمایش می‌داد. کاربرد اولیه ویدیو وال نظامی و امنیتی بود.

در حقیقت مثل تمام تکنولوژی‌های روز دنیا که در ابتدا کاربردی محدود دارند، استفاده از این تکنولوژی نیز در ابتدا با محدودیت روبرو بود. به گونه‌ای که صرفاً در اختیار سازمان‌های محدود و خاص قرار داشت که اصلاً کاربرد تجاری و اقتصادی حتی برای آن تصور هم نشده بود.

البته در گذر زمان، به موازات پیشرفت‌هایی که در طراحی و تولید ویدیو وال صورت گرفته، موارد استفاده و کاربرد آن نیز گسترش پیدا کرده است. امروزه دیگر مانیتورهای منحنی با انواع مانیتورهای صاف و بدون لبه و با کیفیت عالی جایگزین شده‌اند. مطمئناً طبق این برآورد، در آینده‌ای نزدیک شاهد نمایشگرهای بسیار قوی‌تر با انواع برنامه‌ها و با کیفیت برتر خواهیم بود که با تکنولوژی‌های امروزی برابری  نخواهد کرد.

البته انتخاب یک ویدیو وال در بین این تعداد تنوع زیاد که هر یک دارای یک سری برنامه‌های خاصی می‌باشد، قطعاً مسئله را سخت‌تر می‌کند. درواقع منشأ این انتخاب‌های ویدیو وال باید با توجه به راهکارهایی که در سازمان‌ها و مجتمع‌های خاص ارائه می‌دهد، مورد توجه قرار گیرد.

دلایل استفاده از ویدیووال در مراکز کنترل :

 • انطباق طراحی فنی و ظاهری ویدیو وال برای استفاده در محیط‌های کنترلی و نظارتی
 • میزان کارکرد مداوم ویدیو وال؛ ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته
 • قابلیت پخش تصاویر و ویدیوهای آنلاین
 • قابلیت چیدمان ماتریسی (عمودی و افقی) تصاویر و فایل‌های موردنظر
 • قابلیت اتصال به انواع دستگاه‌های پخش‌کننده فایل؛ چون لپ‌تاپ و غیره
 • امکان کنترل از راه دور
 • دارا بودن فن داخلی برای جلوگیری از افزایش دمای داخلی سیستم دستگاه
 • کاهش حرارت تولیدی از طریق استفاده از چراغ‌های LED در سیستم
 • کیفیت بالا و فوق‌العاده نمایش تصاویر
 • قابلیت دید گسترده (۱۷۸×۱۷۸) و نمایش چیدمان متنوع تصاویر در سیستم
 • امکان کنترل با گوشی‌های smart phone و تبلت
 • دارا بودن صفحات لمسی
 • دارا بودن تکنولوژی Saving Smart Energy به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی.

کاربرد ویدئو وال در فروشگاه ها

نمایشگرهای ویدیووال با تبدیل محتوای ثابت ، همگام و سفارشی از طریق تمام نمایشگرها با فاصله نزدیکتر به یک تجربه برندسازی عمیقاً تبدیل می شود.ما یک نمایشگر اختصاصی را نصب کرده ایم ، با ویژگی های باریک ، سبک و فوق العاده خاص که در فروشگاه خرده فروشی از آنها استفاده می کنیم تا تجربه برندسازی در فروشگاه را بهبود بخشیم.

ویدئو وال تجربه منحصر به فرد و تجربیات منحصر به فرد با برند را ارائه می دهد ، و برندها را قادر می سازد تا یک بازار بصری را به روشی شیک و زیبا غالب کنند. همچنین ، نمایشگر قدرتمند با مارک تجاری و رضایت بخش ، ارزش افزوده ویژه ای را برای این مرکز و سایر صاحبان برندهای خرده فروشی فراهم می کند.

فروشگاه هایی که در مراکز خرید و به عنوان مثال مارک های مختلف فعالیت می کنند ، می توانند با اجرای محتوا در صفحه نمایش واقع در مرکز خرید ، میزان بازدید خود را افزایش دهند. نمایشگرها می توانند به یکدیگر متصل شوند و همزمان انجام شوند یا به عنوان سطوح ارتباطی جداگانه عمل کنند. مشتریان از اطلاعات به روز و مرتبط قدردانی می کنند. از ما بپرسید که چگونه می توانید از راه حل ما به عنوان یک مستاجر یا مدیر مرکز خرید استفاده کنید.
به عنوان یک صاحب فروشگاه در مرکز خرید ، می توانید یک ویدئو وال یا صفحه نمای بیرونی را در فضای شخصی خود وارد کنید. با داشتن یک صفحه نمایش ، بیشتر به فروشگاه خود توجه جلب می کنید و قادر خواهید بود مشتری ها را برای خرید از فروشگاه خود جذب کنید.
می توانید محتوای تبلیغاتی و اطلاعات محصول را روی صفحه نمایش دهید. هر دو پیام مهم هستند و مخاطبان مختلف را به خرید تشویق می کنند. محتوای محیطی باعث تقویت برند و ارائه درخواستهای اطلاعاتی به مشتری برای تصمیم گیری منطقی می شود. مانیتورها به ایجاد یک تصویر مثبت برای عموم کمک می کنند.
بر روی ویدئو وال ، می توان سطوح روشن و قابل مشاهده ای را ساخت ، به عنوان مثال ، برای نمایش یک سطح تبلیغات بزرگتر از طریق ویترین. همچنین می توان ویدئو وال را در حالت ضد آب محصور کرد و یک سطح دیدنی را برای سطح خیابان فراهم می کند.
بر روی دیواره LED امکان ساخت سطوح بزرگ و قابل مشاهده برای تعداد زیادی از مشتری وجود دارد. اگر سایت فروشگاه یا ستونی در موقعیت برجسته دارید ، حتما باید یک دیوار LED نصب کنید و شروع به فروش فضای تبلیغاتی خود کنید. همچنین می توانید از فضای تبلیغاتی برای ارتباطات و تبلیغات شخصی خود استفاده کنید.

راهکارهای مراکز تجاری

ارائه اطلاعات به مراجعه‌کنندگان، برندینگ شرکتهای فعال در مجتمع تجاری و راهنمایی حاضران در پاساژ‌ها از جمله کارهایی‌ست که می‌توان انجام تمام و کمال آنها را به یک نمایشگر حرفه‌ای سپرد و با خیال راحت از یک تبلیغات حرفه‌ای و کم‌هزینه لذت برد. نمایشگرهای ویدئو وال دارای بدنه‌ای مقاوم و سازگار با محیط‌ های عمومی هستند که موجب می‌شود تا در دماهای سرد و گرم کارآیی بالای خود را حفظ کنند. همچنین تقسیم صفحات نمایشگر به چندین بخش و کنترل محتوا از راه دور، پخش زنده مسابقات و رویدادهای ورزشی نمایشگرهای ویدئو وال را به دستگاهی همه‌کاره برای صاحبان کسب‌وکارها در مراکز تجاری تبدیل کرده است.

راهکارهای رستورانی

کافه ها و رستوران های کوچک ، از علائم دیجیتالی عمدتاً به عنوان صفحه منو استفاده می شود. پیشرفت های اخیر باعث می شود نه تنها تصویر و اطلاعات منو نمایش داده شود ، بلکه رویدادهای تبلیغاتی کوتاه مدت را نیز برجسته کنید. این تابلوهای دیجیتال در طراحی داخلی و خلق و خوی فروشگاه تأثیر می گذارد و محتوای سرگرمی را به مشتریان تحویل می دهد ، اما مدیران فروشگاه باید سریع مدیریت کنند تا به طور موثر محتوای تبلیغاتی را مدیریت کنند. برای اینکه این همه امکان پذیر باشد ، باید شرایط زیر برای علامت های دیجیتال در نظر گرفته شود.

راهکارهای بانکی

سیستم های دیجیتال ساینیج به سرعت در حال تبدیل شدن به یک بخش ضروری از یک بانک هستند همچنین این ابزار در کمک به استراتژی بازاریابی داخل شعبه نقش مهمی ایفا می کند. این سیستم ها به ویژه برای نمایش پیام های طراحی شده برای نمایش برندینگ بانک و ترویج محصولات و خدمات آن بانک به کار می روند. به این صورت که، زمانیکه مشتری به صندوق دار می رسد در مورد بسیاری از جواب های سوالات خود و فعالیت مورد نظرش کاملا مطلع می باشد و می تواند یک مکالمه آگاهانه تر داشته باشد. همچنین این شیوه مدیران شعب را قادر می سازد که بهتر محصولات و خدمات خود را به فروش برسانند و به سمتی پیش روند که از “صندوق دار ” به “فروشنده” تبدیل شوند.

راهکارهای بیمارستانی

امروزه به دلیل سرعت تغییرات تکنولوژی در دنیای کنونی، لزوم ایجاد یک ابزار دیجیتال برای ساختارهای دانش‌بنیان و بیمارستان‌ها، یک امر ضروری شناخته شده است. استفاده از ویدئو وال در بیمارستان، موجب ارائه خدمات درمانی بهتر و سریع‌تر می‌شود.

استفاده از ویدئو وال در بیمارستان و مرکز درمانی

پیشرفت تکنولوژی ویدئو وال، منعطف با نیاز روز بازار هدف و مخاطبان می‌باشد. به گونه‌ای که پیشرفت در طراحی‌های نوین ویدیو وال و ارتقای کیفیت آن را می‌توان به عنوان ۲ فاکتور اصلی این سیستم در گذشت زمان نام برد که هر یک نیاز جدیدی را رفع می‌کند. ویدیو وال‌ها که از لحاظ ویژگی‌های فنی، ظرفیت پخش تصاویر، مزایای انتشار اطلاعات و تصاویر و… تقسیم‌بندی می‌شوند، در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌گردند. به دلیل این میزان تنوع در قابلیت‌های فناوری ویدئو وال باید موقعیت استفاده از این دستگاه برای عوامل انسانی و محیطی مورد توجه قرار گیرد.به این ترتیب در بیمارستان‌ها و انواع مراکز درمانی می‌توان با نصب و استفاده از ویدئو وال، خدمت‌رسانی به بیماران و افراد دیگر را بهتر انجام داد. درواقع استفاده از روش‌های جدید و به‌روز برای خدمات‌رسانی بهتر به بیماران باید در اولویت بیمارستان‌ها قرار گیرد.
به همین دلیل برای انجام بهتر امورات بیمارستان چون سیستم نوبت‌دهی، اعلام شیفت کاری پزشکان و متخصصان عمل جراحی، تنظیم نوبت‌دهی اتاق عمل، نمایش شرایط بیمار و پخش تصاویر ام آر ای و سی تی اسکن مریض و… از ویدیو وال استفاده می‌شود. استفاده از ویدیو وال، نظم و ترتیب بیشتری را در بیمارستان‌ها ایجاد می‌کند و از سردرگمی مراجعان و شلوغی بی‌مورد در پذیرش جلوگیری می‌کند.

کاربردهای ویدئو وال در بیمارستان

استفاده از ویدئو وال برای نمایش ترکیبی از متن، تصاویر، ویدیو وغیره در محیط‌های درمانی و بیمارستان نیز گسترش پیدا کرده است. درواقع قابلیت اتصال ویدیو وال به پایگاه داده HIS و نمایش اطلاعات مدنظر با فرمت‌های گوناگون، دلیل اصلی کاربرد این نمایشگر دیجیتال می‌باشد‌.

۴ کاربرد ویدیو وال در بیمارستان :

۱. نمایش تصاویر پزشکی (Clinical D-Image)

در زمان نمایش تصاویر، عملکرد D-Image ویدیو وال باعث می‌شود که تصاویر پزشکی به صورت دقیق نمایش داده شود. کیفیت بالای این امکان، تأثیر به سزایی بر تشخیص پزشکی خواهد داشت. درواقع کاربرد ویدیو وال در بیمارستان، نمایش تصاویر خاکستری به شکل استاندارد می‌باشد.

۲. نمایش اطلاعات پزشکان و تیم پزشکی بر روی نمایشگرهای ویدئو وال بیمارستان

نصب ویدئو وال در سالن‌های بیمارستان برای نمایش اطلاعات پزشکان، چون زمان حضور در بیمارستان و نوع تخصص آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همراهان بیمار می‌توانند بدون انتظار برای پرسیدن حضور پزشک موردنظر در بیمارستان از مسئول پذیرش، صرفاً با چک کردن ویدیو وال نسبت به گرفتن نوبت اقدام نمایند.

۳. نمایش اطلاعات اتاق عمل برای پزشکان و متخصصان بر روی نمایشگر ویدئو وال

از دیگر کاربردهای ویدئو وال در بیمارستان، نمایش اطلاعات اتاق عمل در صفحه نمایشگر می‌باشد. نمایش نوبت‌دهی اتاق عمل در ویدئو وال صورت می‌گیرد. همچنین پزشکان می‌توانند وضعیت بیماران را از طریق نمایش جزئیات عکس‌هایی که از اعضای بدن بیمار گرفته شده، بهتر و دقیق‌تر تشخیص دهند.

۴. نمایش اطلاعات نوبت‌دهی بیمارستان بر روی ویدئو وال

اطلاعات دقیق نوبت‌دهی بیمارستان بر روی صفحه نمایشگر برای مراجعان و بیماران نمایش داده می‌شود. مراجعان بیمارستان می‌توانند بدون سردرگمی زمان دقیق نوبت خود را در ویدئو وال مشاهده کنند.

مزایای استفاده از ویدیو وال در بیمارستان

• تشخیص دقیق و سریع پزشکان و متخصصان برای معالجه بیماران از طریق تماشای با کیفیت تصاویر پزشکی در ویدئو وال
• اشتراک‌گذاری و انتقال راحت‌تر مقررات و جرائم بیمارستان
• انتشارات و اعلام اطلاعات مربوط به زمان حضور و نوع تخصص پزشکان بیمارستان
• نمایش اخبارهای مهم در ویدیو وال
• صرف زمان کمتر و انجام راحت‌تر عمل نوبت‌دهی در بیمارستان
• ارائه خدمات بهتر به افراد خارجی زبان و یا ناشنوا
• حذف هزینه‌های مربوط به چاپ اطلاعیه‌های پزشکی و توزیع آن‌ها.

راهکارهای اتاق‌ کنفرانس (جلسات)

اتاق‌ کنفرانس و جلسه جایی است که مشتریان شرکتها در آن رفت ‌وآمد می‌کنند و تمام اجزای آن از جمله نمایشگری که در این اتاق قرار دارد می‌تواند نمایانگر اعتبار و تشخص یک سازمان باشد. جلسات مدرن هیئت مدیره به طور فزاینده به روز رسانی در زمان واقعی اطلاعات ، همکاری چند سایت و کنفرانس ویدیویی با کیفیت بالا بستگی دارد. با کمک ویدیووال ، تصمیم گیرندگان می توانند با داشتن کلیه اطلاعات در هر زمان واقعی ، با همه پروژه ها تجسم و ارتباط برقرار کرده و تصمیم گیری و اقدامات لازم را انجام دهند. در این اتاق‌ها معمولا افراد با استفاده از فایلهای پاورپوینت عملکرد خود را در قالب نمودارها و گراف‌ها به نمایش می‌گذارند تا بیش از پیش نظر مشتریان را جلب کنند. طبعا با داشتن ابزارهای غیرحرفه‌ای نتایج دلخواه حاصل نمی‌شود. برای چنین اهدافی، راهکار بهره ‌بردن از نمایشگرهای حرفه‌ای با کیفیت تصویر عالی پیش ‌روی مدیران و سازمان‌ها قرار دارد. ویدئو وال‌ها با صفحه‌ نمایشى با رزولوشن UHD یکی از این راهکارها هستند. صفحه نمایش ویدئو والها با روشنایی ۵۰۰ تا ۷۰۰ نیت و طیف رنگی گسترده با امکان نمایش بیش از ۱۶ میلیون رنگ، تضمین کننده پخش تصاویر در چشم‌ نوازترین و عالی‌ترین کیفیت خواهد بود.

راهکارهای حمل نقل فرودگاهی

۱. اطلاع رسانی در مورد پروازها و راهنمایی مسیر

استفاده از دیجیتال ساینیج ها در محیط فرودگاهها، سبب می شود تا مسافرن به راحتی به اطلاعات مورد نیازشان دسترسی داشته باشند. مسلما این امر نه تنها برای مسافران بلکه برای خدمه و سایر پرسنل پرواز نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

۲. سرگرمی

تاخیر و زمان های طولانی انتظار برای پرواز، یک رویداد اجتناب ناپذیر در فرودگاهها است. فراهم کردن سرگرمی های مناسب برای مسافران در این شرایط، تفاوتی عمده را ایجاد می کند و سبب می شود علی رغم مشکلات موجود، مسافران باز هم این فرودگاه را برای پروازهای بعدی خود انتخاب کنند. نصب نمایشگرهای تبلیغاتی سامسونگ در گیت های پرواز، رستوران های داخل فرودگاه و سایر قسمت ها، این امکان را برای مسافران فراهم می کند تا از آخرین اخبار روز مطلع شوند، برنامه های تلویزیون و یا فیلم ببینند و یا از سایر ویژگی های سرگرم کننده این ساینیج ها با کیفیت صوتی بسیار بالا بهره مند شوند.

۳. تبلیغات

ویدئو وال ها و نمایشگرهای بزرگ صفحه نمایش هایی را برای انتقال پیام های مهم فراهم می کنند. با توجه به انبوه مسافران حتی در فرودگاههای کوچک داخلی، توانایی انتقال پیام به تعداد زیادی از افراد در یک فضا، فرصت تبلیغاتی بسیار با ارزشی را برای همه مشاغل فراهم می کند.این فرصت به ویژه برای شرکت هایی که در زمینه توریسم و گردشگری فعالند یک فرصت طلایی است. دیجیتال ساینیج های سامسونگ از انواع روش های تبلیغات به شکل های نوشتاری، عکس، فیلم و …پشتیبانی می کنند. این ابزار تبلیغاتی بسیار مناسب برای شرکت های تبلیغاتی، یک ترفند جدید و بسیار موثر را برای کسب درآمد و سود فراهم می کند.

۴. توسعه ارتباطات

استفاده از دیجیتال ساینیج ها در فرودگاههای بزرگ حتی برای برقراری ارتباط در میان پرسنل نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. به این ترتیب می توان اطلاعات مربوط به هشدار وضعیت آب و هوا، سیاست های کاری فرودگاه، موارد امنیتی و موارد دیگر را برای پرسنل بر روی دیجیتال ساینیج ها نمایش داد.

نیوتک | فروش و اجاره نمایشگر تاچ، میز لمسی، کیوسک لمسی و استند لمسی، آدمک مجازی و هرم هوشمند